Adam Przymusiała
Adam Przymusiała

BINARAPPS SP. Z O.O.

Współzałożyciel i CEO w BinarApps - Software House specjalizującym się w startupach oraz współzałożyciel i prawa półkula mózgu w BinarLink - Agencji SEO/SEM. Pierwsze strony www pisał już w roku 2000. Pracę magisterską związaną z Ruby on Rails obronił na Uniwersytecie Łódzkim w czerwcu 2009, a w sierpniu tego roku został certyfikowanym Scrum Masterem. W 2010 roku wspólnie z przyjaciółmi założył, a następnie zarządzał spółką BinarLab gdzie rozwinął serwis Academio.pl, aplikację dla studentów i maturzystów notującą w szczycie 700.000 wyświetleń miesięcznie i działającą na wielu polskich uczelniach wyższych. W tym czasie tworzył też kilka innych projektów, począwszy od aplikacji do generowania konkursów na facebooku, kończąc na eyetrackingu. To właśnie na podstawie zawiązanego wtedy zespołu cztery lata później mógł ruszyć z software housem. Rok 2013 był dla niego punktem zwrotnym - poznał wtedy metodologię Lean. Testował na własnej skórze tworzenie startupu wykorzystując własne środki finansowe (PetPetum - dostawa karmy dla psów w abonamencie) oraz we współpracy zVC (GiftBox - wirtualne karty podarunkowe). Od początku 2014 roku skupiał się przede wszystkim na rozwoju BinarApps i eksplorowaniu nowych dróg rozwoju dla spółki (w głębi serca pozostając programistą).

Prywatnie męż, tata i instruktor ZHR. Uwielbia patrzeć na świat przez obiektyw i nabijać kolejne kilometry na dwóch kołach. Działa w Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, gdzie  pełnił służbę na rzecz całej organizacji oraz lokalnie, w szeregu łódzkich jednostek, w których sprawował funkcje wychowawcze i organizacyjne. Ukończył wewnętrzne oraz państwowe kursy i szkolenia dla liderów oraz instruktorów. Realizuje się również w działaniach na rzecz społeczności IT w Łodzi np. OpenCoffee Łódź – jest pomysłodawcą i głównym organizatorem. Rozwija też mapę łódzkich startupów jako pomysłodawca hashtagu #nowLDZ.

MOŻLIWE OBSZARY WSPARCIA MENTORINGOWEGO

Doświadczeniem w tworzeniu startupu od zera (zarówno od strony budowy zespołu jak i tematów czysto technologicznych). Współtworzyłem produkty online z własnych pieniędzy jak i przy współpracy z publicznym i prywatnym VC. Kontaktami do ludzi z branży IT i nowych technologii w Łodzi, Warszawie i na świecie poznanymi podczaj mojej przygody z biznesem online. Praktyką z zakresu rozwoju i zarządzania organizacją. Na co dzień kieruję ponad 50 osobowym software house będącym partnerem technologicznym dla polskich i zagranicznych startupów. Inspiracją. Staram się pochłaniać dwie książki w miesiącu, aby ciągle się rozwijać.