Dawid Pyszniak
Dawid Pyszniak

MANAGING PARTNER C&P/ PATRON WDROŻENIA

Lean to nowe nawyki, których uczymy się z trudem, bo trudno jest Nam otwarcie mówić o problemach, jeśli od lat „zamiataliśmy je pod dywan”.

Pasjonat doskonalenia, expert zarządzania zmianą, porywający trener i inspirujący coach. Prywatnie politolog po Uniwersytecie Marii Skłodowskiej Curie i wielbiciel dobrej literatury. Jest twórcą autorskiego podejścia do Lean Management jako racjonalnego zarządzania zasobami firmy i budowania koncepcji opartej na angażowaniu pracowników w budowanie przewagi konkurencyjnej. Trener top managementu w zakresie budowy strategii Lean i kaskadowania jej. Uważa, że tylko ciągłe doskonalenie jest gwarancją sukcesu. To założenie sprawia, że nigdy nie mówi sobie „dość” i każdego dnia doskonali się we wszystkim, co robi.

Z planowaniem i optymalizacją procesów związany od początku kariery zawodowej. Metodykę tę stosował w międzynarodowej firmie logistycznej Nijman/Zeetank, w której odpowiadał za zarządzanie transportem ADR dla BP Gas. Następnie, w firmie logistycznej CAT LC Polska współpracując min. z Toyotą odpowiadał za usprawnianie procesów w obszarze transportu i operacji magazynowych oraz implementację nowych rozwiązań dystrybucyjnych. Wdrażając z sukcesem założenia koncepcji Lean w swojej pracy, sukcesywnie tworzył kolejno: Dział jakości, środowiska i bezpieczeństwa, zarówno w Polsce, jak i w Europie Centralnej i Wschodniej oraz Komórkę ds. Optymalizacji Procesów w Dziale Dystrybucji Krajowej. Odpowiadał za całościowe wdrożenie koncepcji Lean w strukturach firmy. Po 16 latach w międzynarodowych korporacjach, wyczerpując dostępną ścieżkę kariery już jako Partner w firmie doradczej Leanpassion, wdrażał koncepcje Lean zarówno w międzynarodowych koncernach, jak i polskich przedsiębiorstwach.

Do swoich sukcesów zawodowych zalicza m.in. wygenerowanie oszczędności na poziomie 750 kPLN rocznie w wyniku projektów optymalizacyjnych w firmach logistycznych; wygenerowanie 12 mln oszczędności w ramach projektów budowania kultury Lean w firmach ubezpieczeniowych na rynku polskim; wdrożenie Zintegrowanego Systemu Zarządzania opartego na międzynarodowych normach w Polsce i w 4 krajach Europy Centralnej; odzyskanie 50% powierzchni platform przeładunkowych w ramach optymalizacji logistyki wewnętrznej; optymalizacja łańcucha dostaw dla międzynarodowej firmy produkcyjnej; rozwój ponad 250 Lean Leaderów w całym kraju. W ostatnim roku wskazał potencjał na 24 mln oszczędności w jednostce sektora administracji publicznej.

Obecnie jako Managing Partner Compass & Partners konsekwentnie doskonali czołowe firmy w Polsce udowadniając, że tylko świadomy lider jest w stanie odpowiednio przeprowadzić zespół przez zmiany, jakie wiążą się z usprawnianiem procesów. Kierując się tą ideą Dawid i reszta zespołu Compass & Partners wdrażali Lean w ponad 30 firmach m.in:PZU, Polfa Pabianice, Samat, Allianz, DB Schenker, GPW, Walk, FM Logistics, WAM, ZZN,CAT LC, DPD, Sinevia, Liberty Direct, GetIN, mBANK, Raiffeisen Polbank, Paula, Crispy Natural, Adamed, Tabor Dębica, BGŻ BNP Paribas, mLeasing.

MOŻLIWE OBSZARY WSPARCIA MENTORINGOWEGO

Mogę wesprzeć na wiele sposobów. Wszystko zależy od tego z czym przyjdą uczestnicy. Mam ponad 20 letnie doświadczenie zdobyte zarówno jako pracownik, manager jak i właściciel firmy.