Maciej Krasuski
Maciej Krasuski

EXACO SP. Z O.O.

Założyciel i prezes łódzkiej firmy Exaco znanej z tworzenia rozwiązań mobilnych dla biznesu.

Absolwent studiów magisterskich na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki. W 2008 roku rozpoczął studia doktoranckie na Politechnice Łódziej, jednak  osobowość przedsiębiorcy była silniejsza, niż chęć stania się naukowcem. Cały czas związany z uczelnią i obiecuje sobie, że jak tylko będzie w jego życiu trochę spokojniej to dokończy doktorat. Karierę zawodową rozpoczynał jako bazodanowiec współpracując z największymi polskimi firmami IT, ale bardzo szybko odkrył, że życie korposzczura nie jest dla niego.

W 2008 roku otworzył swoją pierwszą działalność gospodarczą zajmującą się administracją baz danych, która istnieje do dnia dzisiejszego.

Od 2014 roku jego zawodowym celem jest rozwój Exaco i umacnianie pozycji firmy na rynku polskim i zagranicznym. Prowadzi biznes w oparciu o uczciwość i rzetelność wobec klientów oraz pracowników. Dzięki temu Exaco na Gali Fair Play otrzymało Certyfikat Jakości Biznesu 2017 oraz nagrodę specjalną - tytuł „Debiut Fair Play”.

Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec 2 – letniego syna. Pasjonat sportów z dużą dawką adrenaliny, a w szczególności szybownictwa, motocykli i wszystkiego co sprawia, że człowiek czuje, że żyje. Od kilkunastu lat związany z Łodzią, którą traktuje jako idealne miejsce do życia i rozwoju biznesu.

MOŻLIWE OBSZARY WSPARCIA MENTORINGOWEGO

Chyba tym co każdy mentor czyli wiedzą, doświadczeniem i kontaktami. Działam na rynku IT już parę łądnych lat w większości w sektorze B2B. Miałem okazję uczestniczyć w realizacji wielu projektów od poziomu koncepcji, bo dostarczenie ich do użytkownika. Miałem też okazję budować firmę od zera, dobierać odpowiednich ludzi, tworzyć struktury itp. Potrafię też spojrzeć na pomysł/projekt bardzo krytycznym okiem I zlokalizować wszelkiego rodzaju błędy, problemy I zagrożenia, a że jestem osobą raczej bezpośrednią, to będę szybko i wprost o nich komunikował