Maria Belka
Maria Belka

BIT EVIL SA, MENTORS4STARTERS, GLOBAL SHAPERS

Prezeska BIT EVIL SA, spółki publicznej, która zadebiutowała na parkiecie New Connect w lipcu 2017 roku. CEO i współzałożycielka Fundacji Mentors 4 Starters – pionierskiej inicjatywy rozwijającej mentoring w Polsce. Dwukrotna kuratorka (2014-2015 i 2017-2018) warszawskiego hubu Global Shapers, inicjatywy Światowego Forum Ekonomicznego. Doktorantka z dziedziny Ekonomii i Zarządania Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Absolwentka Uniwersytetu w Genewie i Uniwersytetu of Birmingham. Zdobywała doświadczenie w sektorze publicznym, współpracując m.in. z Europejską Komisją Gospodarczą Organizacji Narodów Zjednoczonych, Narodowym Bankiem Kazachstanu, Parlamentem Europejskim oraz w sektorze prywatnym jako przedsiębiorca zajmujący się rozwojem start-upów technologicznych. Od ponad 5 lat związana ze społecznością startupową i stale poszerzająca swoją wiedzę z zakresu zarządzania, finansów i przedsiębiorczości. Wyspecjalizowana w zarządzaniu projektami i planowaniu strategicznym.

W 2017 r. wyróżniona na liście NEW EUROPE100 Challengers, tworzonej przez Res Publica, Google i Visegrad Fund oraz we współpracy z Financial Times. Była członkini stowarzyszeń wspierających lokalne społeczności i inicjatyw dla młodych ludzi:

Amnesty International, Enactus, STAR i VENA. Mentorka w Girls Go Start-up Academy, Google Launchpad oraz na Uniwersytecie Potężnych Dzików, a także ambasadorka projektu Citrus Saturday zainicjowanego przez University College London. Była delegatka na Model United Nations organizowane na Uniwersytecie im. Harvarda.

Prywatnie społeczniczka, biegaczka, pesketarianka, podróżniczka i miłośniczka książek. Posiadając oficjalne certyfikaty językowe biegle posługuje się językiem angielskim (CPE-C2), francuskim (C2) i hiszpańskim (DELE – C1) oraz posiada zaawansowane certyfikaty w języku rosyjskim (TRKI-B2) i włoskim (CELI-C1).Od czasu do czasu blogerka (www.hellomarianna.com). Jej celem jest stworzenie czegoś niezwykłego i jak Benjamin Graham ma nadzieję, że każdego dnia zrobi „coś głupiego, coś kreatywnego i coś hojnego”.

MOŻLIWE OBSZARY WSPARCIA MENTORINGOWEGO

Pomogę zaplanować krótko- i długoterminowe działanie, uzgodnić podział ról w zespole, ustrukturyzować model biznesowy oraz potencjalne partnerstwa. Poza tym wesprę w odgonieniu demonów, które podcinają skrzydła i demotywują.