Start z Lean Managment

Start z Lean Managment

Trener: Dawid Pyszniak
Data szkolenia: 15.05.2018; godz. 16.30-21.00
Miejce: Art_Inkubator

Jak być doskonałym procesowo w StartUp’ie.

ZAŁOŻENIA

Program szkolenia skierowany jest do uczestników, chcących poznać metodykę Lean Management w celu wzmocnienia kompetencji prowadzenia młodej organizacji w uporządkowany, proKliencki, optymalny z punktu widzenia efektywności model. Umożliwia uzyskanie szybkich, ale i punktowych efektów dla organizacji (dedykowany jest czas na konkretne problemy i wyzwania biznesowe lidera i jego załogi).

PROGNOZOWANE REZULTATY

 • umiejętność spojrzenia na proces End To End
 • znajomość kluczowych założeń znanej kultury organizacyjnej Lean Management
 • Uczestnicy będą potrafili zidentyfikować marnotrawstwo procesowe oraz stworzyć ramy do rozwoju pracowników
 • będzie umiejętność motywacji zespołu do samodzielnych prac optymalizacyjnych oraz umiejętność podnoszenia świadomości procesowej pracowników
 • zbudowanie świadomości organizacji uporządkowanej, skoncentrowanej na wartości dodanej Klienta.

PROGRAM SZKOLENIA

I. Wstęp do metodyki Lean Management

 1. Wybrane elementy dotyczące podstawowych założeń Lean Management.

II. Budowanie zespołu w oparciu o optymalne rozwiązania procesowe

 1. Mapowanie Strumienia Wartości.
 2. Projektowanie Stanu Przyszłego
 3. Stały Monitoring Procesu. Pomiary.

III. Rozwiązywanie problemów w tworzącej się organizacji. Model Lean Problem Solving.

 1. Gromadzenie faktów, przyczyn i rozwiązania.

IV. Znaczenie monitorowania procesu. Filary Zarządzania Wizualnego.

 1. Wizualne Procesy.
 2. Wizualni Liderzy.
 3. Wizualne Tablice.

V. Istota ciągłego doskonalenia w duchu kultury Lean Management.

 1. Właścicielstwo procesowe.
 2.  Budowanie zmotywowanego zespołu.
 3. Znaczenie strategii w 4 perspektywa

PROWADZĄCY DAWID PYSZNIAK

Pasjonat doskonalenia, ekspert zarządzania zmianą, porywający trener i inspirujący coach. Politolog po Uniwersytecie Marii Skłodowskiej Curie i wielbiciel dobrej literatury. Jest twórcą autorskiego podejścia do Lean Management jako racjonalnego zarządzania zasobami firmy i budowania koncepcji opartej na angażowaniu pracowników w budowanie przewagi konkurencyjnej. Trener top managementu w zakresie budowy strategii Lean i kaskadowania jej. Uważa, że tylko ciągłe doskonalenie jest gwarancją sukcesu. To założenie sprawia, że nigdy nie mówi sobie „dość” i każdego dnia doskonali się we wszystkim, co robi. Z planowaniem i optymalizacją procesów związany od początku kariery zawodowej. Metodykę tę stosował w międzynarodowej firmie logistycznej Nijman/Zeetank, w której odpowiadał za zarządzanie transportem ADR dla BP Gas. Następnie, w firmie logistycznej CAT LC Polska - współpracując m.in. z Toyotą - odpowiadał za usprawnianie procesów w obszarze transportu i operacji magazynowych oraz implementację nowych rozwiązań dystrybucyjnych. Wdrażając z sukcesem założenia koncepcji Lean sukcesywnie tworzył kolejno: Dział jakości, środowiska i bezpieczeństwa, zarówno w Polsce, jak i w Europie Centralnej i Wschodniej oraz Komórkę ds. Optymalizacji Procesów w Dziale Dystrybucji Krajowej. Odpowiadał również za kompleksowe wdrożenie koncepcji Lean w strukturach firmy. Po 16 latach w międzynarodowych korporacjach, już jako Partner w firmie doradczej Leanpassion wdrażał koncepcje Lean zarówno w międzynarodowych koncernach, jak i polskich przedsiębiorstwach.
Do swoich sukcesów zawodowych zalicza m.in. wygenerowanie oszczędności na poziomie 530 tys. zł. rocznie w wyniku projektów optymalizacyjnych w firmach logistycznych; wygenerowanie 12 mln oszczędności w ramach projektów budowania kultury Lean w firmach ubezpieczeniowych na rynku polskim; wdrożenie Zintegrowanego Systemu Zarządzania opartego na międzynarodowych normach w Polsce i w czterech krajach Europy Centralnej; odzyskanie 50% powierzchni platform przeładunkowych w ramach optymalizacji logistyki wewnętrznej; optymalizacja łańcucha dostaw dla międzynarodowej firmy produkcyjnej; rozwój ponad 250 Lean Leaderów w całym kraju. W ostatnim roku wskazał potencjał na 24 mln oszczędności w jednostce sektora administracji publicznej.
Obecnie jako Managing Partner Compass & Partners konsekwentnie doskonali czołowe firmy w Polsce udowadniając, że tylko świadomy lider jest w stanie odpowiednio przeprowadzić zespół przez zmiany, jakie wiążą się z usprawnianiem procesów. Kierując się tą ideą Dawid Pyszniak wraz z zespołem Konsultantów Compass & Partners wdrażali Lean w ponad 30 firmach m.in.: PZU, Polfa Pabianice, Samat, Allianz, DB Schenker, GPW, Walk, FM Logistics, WAM, ZZN, CAT LC, DPD, Sinevia.