Techniki wspomagania kreatywności

Techniki wspomagania kreatywności

Trener: Konrad Pluciński
Data szkolenia: 29.05.2018; godz. 16.30-21.00
Miejce: Art_Inkubator; Budynek A; Sala 218

Żadna ludzka aktywność a przedsiębiorczość przede wszystkim, nie obywa się bez wyzwań. Odpowiedzią na ten stan rzeczy jest kreatywność i nieszablonowe podejście do poszukiwania rozwiązań. Stawimy czoło przekonaniu, że kreatywność jest cechą wrodzoną i poprzez pracę w modelu sesji problemowej doświadczymy jak za pomocą odpowiednich narzędzi odnaleźć niezwykłe rozwiązania.

WARSZTAT MA NA CELU

Poznanie i przećwiczenie narzędzi służących kreatywnemu rozwiązywaniu problemów.

W CZASIE WARSZTATU OMÓWIONE ZOSTANĄ:

  1. Neuropsychologiczny model poszukiwania rozwiązań.
  2. Narzędzia służące wspomaganiu twórczego myślenia na poszczególnych etapach pracy z sytuacją problemową (pola problemowe Kawakity, analiza pola sił, pytania sokratejskie, matryca zmian, diagram Ishikawy i. in.)
  3. Jak planować sekwencje narzędzi by jak najefektywniej poszukiwać rozwiązań.

Konrad Pluciński
Przedsiębiorca z 16 letnim stażem. Od blisko dwóch dekad pracuje w obszarze optymalizacji pracy firm zarówno w kontekście procesów biznesowych i produkcyjnych jak również rozwoju pracowników. By jak najlepiej wykonywać te zadania udawał się 1000 metrów pod powierzchnię ziemi by zrozumieć specyfikę pracy sztygara oraz poznawał zawiłości tworzenia systemów awioniki dla helikopterów, by pojąć złożoność działań architekta IT. Rozwój jest tym, co sprawia, że po tylu latach nadal pasjonuje go wykonywana praca.

Jest absolwentem Instytutu Psychologii UŁ i Wydziału Inżynierii Produkcji PW – takie połączenie doświadczeń pozwala mu spojrzeć na zagadnienia biznesowe z wielu perspektyw.
Jest fanem japońskiej kuchni, japońskich motocykli oraz japońskiej filozofii zarządzania Kaizen.
W ramach Fundacji Instytut Rozwoju Przedsiębiorczości i Ekonomii Społecznej współtworzył cykl eventów StartupGo skierowanych do twórców wzornictwa przemysłowego i mody.